Pereiti prie turinio

Naujienos

2018 liepos 16 d. Prasidėjo vienas iš Erasmus + mobilumo projekto Nr. 2018-1-LT01-KA102-046785 „Praktika su Erasmus+ kelias į profesinį tobulėjimą“ etapų. Tai ilgalaikė Erasmus Pro praktika. Šis projekto etapas vyks 3 mėnesius. Erasmus Pro stažuotė vyksta Austrijos įmonėse. Į praktiką išvyko 7 apdailininko (statybininko), suvirintojo ir automobilių mechaniko specialybių 7 mokiniai ir absolventai.

Praktikantus iš didelio būrio norinčių, patvirtino atrankos komisija. Atrenkant kandidatus buvo atsižvelgta į specialybės mokytojų, bei grupės auklėtojų rekomendacijas, dalyvių motyvaciją, užsienio kalbos žinas.

Norint geriau parengti būsimuosius stažuotės dalyvius, prieš stažuotės pradžią įvyko parengiamasis vizitas. Šio vizito metu kartu su priimančios organizacijos atstovais buvo aplankytos būsimos praktikos vietos, susipažinta su darbdavviais, jų pageidavimais ir keliamais reikalavimais būsimiesiems praktikantams.  Mokyklos projektų vadovė, atsakinga už projekto įgyvendinimą, susipažino su siūlomomis stažuotojams gyvenimo ir buities sąlygomis, aptarė praktikantų poreikius ir jų įgyvendinimo galimybes.

Prieš išvykstant į užsienį praktikantams surengtas parengiamasis etapas, kurio metu stažuotės dalyviai buvo supažindinti su praktikos atlikimo taisiklėmis, pravesti saugaus darbo instruktažai, papasakota apie šalies, į kurią vykstama kultūrines ir socialines ypatybes.

Praktikantus Austrijoje rūpinasi projekto partneris, priimančioji organizacija – įmonė VÖ GmbH.

VÖ GmbH (pilnas pavadinimas BVÖ Bildungsberatung & Vermittlungsagentur GmbH) – tai jau aštuonerius sėkmingai organizuojanti veiklą profesinių mokyklų mokiniams, už profesinį rengimą atsakingiems profesijos mokytojams bei įmonių vadovams įmonė.

2018 m. birželio 7-20 d. vyksta ERASMUS+ mobilumo projekto „Praktika su Erasmus+ kelias į profesinį tobulėjimą“  Nr. 2018-1-LT01-KA102-046785 dalyvių atranka ilgalaikei stažuotei ErasmusPro, kuri vyks 2018-07-16 – 2018-10-14  (3 mėn.) Austrijos įmonėse.

Pagrindinis projekto tikslas- suteikti galimybes mokiniams ir mokytojams įgyti naujų praktinių profesinių įgūdžių, kurie suteiktų geresnes mokinių įsidarbinimo galimybes, skatinti socialinį integralumą, stiprinti mokytojų profesines kompetencijas, kurios užtikrintų profesinio mokymo kokybę ir patrauklumą.

Dalyvių kelionės, draudimo, pragyvenimo išlaidos bus apmokėtos iš projekto lėšų. Sėkmingai įvykdę stažuotės programą, dalyviai gaus Europass mobilumo dokumentus, tarptautinė stažuotė bus užskaityta, kaip praktinio mokymo dalis.

Mokinių atrankos kriterijai: praktiniai įgūdžiai ( praktinio mokymo vadovo rekomendacija); užsienio kalbos žinių įvertinimas ( metinis pažymys);  asmeninės savybės tokios kaip gebėjimas dirbti komandoje, iniciatyvumas, atsakingumas (grupės auklėtojo rekomendacija). Pirmenybė dalyvauti projekte suteikiama absolventams.

Užpildytus atrankos dokumentus iki š.m. birželio 20 d. pristatyti projekto koordinatorei Silvai Piestinienei (110 A kab.).

Atrankos komisijos posėdis vyks birželio 21 d. Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

Atrankos dokumentų formų teiraukitės (110 A  kab.)

Kasmet RTVŽŪM organizuoja Jaunųjų vairuotojų figūrinio vairavimo varžybas. Čia automobilio vairavimo gebėjimus gali pasitikrinti ne tik mūsų mokyklos, bet ir viso rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai bei mokiniai iš kitų rajonų. Gegužės 24 d. surengtose varžybose dalyvavo Rokiškio TVŽŪM, Biržų TVMC (Vabalininko skyriaus), Kupiškio TVM, Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo – Vaižganto, Jūžintų Juozo Otto Širvydo mokyklų mokiniai ir varžėsi, kad išsiaiškintų kas geriausiai valdo automobilį 🙂 Varžybos vyko dviejose kategorijose – jau turintys vairuotojo pažymėjimą ir neturintis vairuotojo pažymėjimo. Šių metų nugalėtojai: Turintys vairuotojo pažymėjimą: 1 vieta - Gvidas Sakalis, Rokiškio TVŽŪM, 2 vieta - Giedrius Levanas, Biržų TVMC, 3 vieta - Erikas Galiauskas, Biržų TVMC. Neturintys vairuotojo pažymėjimo: 1 vieta - Saimonas Daudžvardis, Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinė mokykla, 2 vieta - Ignas Balnionis, Rokiškio TVŽŪM, 3 vieta - Aurimas Mikulėnas, Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinė mokykla. Kol dalyviai atlikinėjo užduotis mūsų rėmėjai iš Rokiškio r. policijos komisariato Enrika Ir Laurynas surengė įdomią viktoriną, kurioje nebuvo pralaimėjusių. Taip pat dėkojame kitiems mūsų rėmėjams, svariai prisidėjusiems prie varžybų organizavimo: AB Lytagra Rokiškio filialo kolektyvui, VŠĮ SK „Viesulas“ vadovui Romui Kišūnui ir VĮ kelių priežiūros Panevėžio padalinio Rokiškio kelių tarnybos darbų vadovui Laimiui Magylai.

 

Gegužės 10 d. Rokiškio technologijos verslo ir žemės ūkio mokykloje vyko Tarpmokyklinis maisto ruošimo technologijų specialybės mokinių profesinio meistriškumo konkursas .

Konkurse dalyvavo svečiai iš Latvijos - Daugpilio prekybos profesinės vidurinės mokyklos ir Aizkrauklės profesinės vidurinės mokyklos bei Lietuvos  - Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Utenos regioninio profesinio mokymo centro ir Rokiškio TVŽŪM. Mūsų mokyklą atstovavo maisto pramonės darbuotojo specialybės mokinė Gražina Čibinskaitė.

Konkurso užduotis - torto gamyba ir dekoravimas.

Visi dalyviai sėkmingai ir išradingai įveikė užduotis.

1-ąją vietą užėmė Daugpilio mokyklos mokinė Viktorija Jarmolajeva ir jos pagamintas tortas „Малиновая симфония“ (Aviečių simfonija).

2- oji liko liko Monika Grigaitė iš Biržų TVMC su tortu „Saldi padėka mokytojui“.

3- oji vieta atiteko - Aidai Tuzienei iš Utenos RPMC, pagaminusiai tortą „Šokoladinė simfonija“.

Visi dalyviai ir svečiai pasidalino patirtimi, geromis emocijomis bei prisiragavo gardžių tortų.

Balandžio 13 d. Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykloje vyko profesinių mokyklų  mokinių informacinių technologijų olimpiada ,,IT žvilgsnis per profesijos prizmę", skirta profesinių mokyklų mokiniams, besidominantiems informacinėmis technologijomis. Renginio tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi informacinėmis technologijomis, gilinti ir plėsti jų dalykines žinias, ugdyti mokinių kūrybiškumą, mokslinį kritinį požiūrį į technologijų kūrimą ir taikymą profesijos mokymuisi, skatinti lietuviškų kompiuterijos terminų vartojimą, ugdant gabius informacinėms technologijoms mokinius, skatinti mokytojų iniciatyvą. Renginio metu dalyviai atliko tekstinių dokumentų maketavimo, skaitinių dokumentų tvarkymo, pateikčių rengimo ir informacijos paieškos internete užduotis. Kol mokiniai dirbo prie kompiuterių, mokytojams, lydėjusiems mokinius į šį konkursą, buvo suorganizuota edukacinė išvyka į Rokiškio krašto muziejų. Pirmąją vietą olimpiadoje užėmė Žygimantas Vaicekauskas, Panevėžio M. Rimkevičiaitės paslaugų ir verslo mokyklos mokinys. Antroji vieta atiteko Karolinai Orlinytei, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus mokinei, trečiąją vietą iškovojo Gintas Januševičius, Biržų technologijos ir verslo mokymo centro mokinys. Mūsų mokyklai atstovavo  Gitis Misevics ir Ramunė Kviliūnaitė.