Naujienos

Tolerancijos dieną į Kavoliškio parką rinkosi Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos bendruomenė, Kavoliškio darželio - mokyklos auklėtiniai, Kavoliškio bendruomenės nariai. Renginio metu kalbėjo istorikas V. Kazlauskas,etikos mokytoja N. Girvydienė, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė D. Janulienė.

Kadangi šįmet Tolerancijos dienos simbolis "rankos" visus vaikus ir suaugusius į bendrą ratą pakvietė N. Statulevičienė, linksmam žaidimui.

Po renginio bendruomenės atstovai vyko pagerbti sovietinės okupacijos aukų prie R. Antinio paminklo "Rūpintojėlio" ir žydų holokausto aukų žudymo vietos Bajorų kaime.

Jau trečius metus iš eilės Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykloje švenčiama „Pyragų diena“.

Neužtenka vien tik iškepti skanų pyragą, reikia sugalvoti ir šmaikštų pavadinimą. Po pyragų ragavimo-degustacijos vyko slaptas balsavimas, kurio metu išrinkti skaniausi, originaliausi, kvapniausi pyragai.

Tikrai tikrai labai skanų pyragą „Obuolinis Neoprenas“ iškepė II – kurso Siuvėjų ir Šaltkalvių remontininkų jungtinė grupė ( aklėtojas R. Leišis).

Labai labai skanų pyragą „Anglijos karalienė“ iškepė III – kurso Apdailininkų (statybininkų) ir Autompbilių mechanikų jungtinė grupė (auklėtoja A. Kiliuvienė)

Labai netikėtai Patį patį skaniausią pyragą „Pieno puta“ sukūrė I kurso Maisto pramonės darbuotojų grupė (auklėtoja Ž. Lomakienė)

Spalio 27d. mokykloje šventinė: vyko pirmakursių krikštynos. Visi pirmakursiai buvo pažymėti skiriamaisiais ženklais, jie privalėjo pagal nurodytą maršrutą susirasti kabinetus ir atlikti užduotis, susijusias su profesijomis. Kad ,,neišsibarstytų“ ir ugdytųsi bendruomeniškumą, nurodytu maršrutu keliavo įsikibę į virveles. Sėkmingai atlikę užduotis ir sugrįžę į starto vietą, perskaitė priesaiką ir tapo tikrais mokyklos bendruomenės nariais. Tą įrodo pirmakursio pasas.

Spalio 17 dieną dvyliktokai dalyvavo integruotoje lietuvių literatūros ir istorijos pamokoje, kuri vyko Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose. Pamokos pradžioje buvęs partizanas, muziejaus įkūrėjas A. Dručkus supažindino su gausia muziejaus ekspozicija, išsamiai papasakojo apie pasipriešinimo kovas Obelių apylinkėse, atsakė į mokinių klausimus. Antra pamokos dalis – praktinė: mokiniai padėjo rengti  partizanų bunkerį. Pasibaigus pamokai, jaunuoliai dar ilgai diskutavo apie patriotiškumą bei  laisvės kainą.

Išvykos pradžią pasirinkome nuo  senosios  Rokiškio dvaro alėjos. Rudeniu paženklintos alėjos aplinka, nuo kurios atsivėrė   Rokiškio dvaro rūmų, senųjų  tvenkinių , miesto ir gražiosios Švento Mato bažnyčios vaizdas ir  istoriko pasakojimas    sudarė galimybę moksleiviams susipažinti su Rokiškio miesto formavimo istorija bei Rokiškį valdžiusių didikų kunigaikščių Krošinskių bei grafų Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių pastangomis sukurti šioje vietoje gyvenamas erdves.

Rokiškio miestas vienas iš nedaugelio miestų, kuriame išlikęs kelis šimtmečius suformuotas ir nesunaikintas  paveldas…

 Moksleiviai ne tik klausėsi istoriko Valiaus Kazlausko pasakojimo, bet ir  apžiūrėjo  senąją kunigaikščių Krošinskių dvarvietę,  kurioje nuo 2012 metų buvo vykdomi archeologiniai tyrimai. Moksleiviai susipažino su archeologo darbo pobūdžiu,   pamatė   XVI amžiaus statinio fragmentus bei dalyvavo talkoje – žemėmis užlygino archeologinius šurfus.

Istorikų bendruomenė dėkoja šios mokyklos moksleiviams už sąžiningai atliktus darbus.