PROFESINIŲ ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMAS AIZKRAUKLĖS PROFESINĖJE MOKYKLOJE

Tęsiasi Erasmus+ mobilumo projekto „Praktika su Erasmus+ kelias į profesinį tobulėjimą" Nr.2018-l-LT01-KA102-046785 numatytos veiklos.Viena  šio projekto veiklų yra mokytojų dėstymo vizitai bei mokinių praktika Aizkrauklės profesinėje mokykloje.

Spalio 29-30 dienomis trys mūsų mokyklos profesijos mokytojai dalyvavo dėstymo vizite. Profesijos mokėtojas Aldevinas Kubilius vedė pamokas automobilių mechaniko specialybės mokiniams. Pagrindinės dėstymo temos: pagrindiniai lengvojo automobilio stabdžių sistemos komponentai, hidraulinė stabdžių sistema. Ekonomikos mokytojos Asta Mikulionienė ir Jūratė Šaučiūnienė dėstė virėjo specialybės mokiniams. Pagrindinės temos: šakočių receptūra ir technologinių  kortelių sudarymas,  savikainos skaičiavimas, antkainio nustatymas, pardavimo kainos nustatymas, lūžio taškas, pelningumo rodiklis, Lietuvoje ir Latvijoje galiojančių mokesčių, darbo užmokesčio bei darbo sutarties skirtumai. Visų veiklų pabaigoje vyko aptarimas, refleksija.

Dėstymas vyko rusų ir anglų kalbomis. Pamokas stebėjo Aizkrauklės mokyklos mokytojai bei administracijos darbuotojai. Per pamokas taikyta daug įvairių mokymo metodų: aiškinimas, pateikčių demonstravimas, dialogas, individualus darbas ir darbas grupėse,  praktiniai užsiėmimai. Mokiniai  buvo susidomėję dėstomu dalyku, todėl aktyviai dalyvavo pamokose, uždavinėjo klausimus, gilinosi į dėstomą temą.

Su kolegomis iš Latvijos  aptartos ir šios aktualios temos: mokinių motyvavimas, konsultavimas, informavimas, profesinių įgūdžių lavinimas, profesinio mokymo ir įdarbinimo paslaugų taikymas nepalankioje socialinėje aplinkoje gyvenantiems asmenims,   mokinių aktyvinimas  mokomojoje ir praktinėje veikloje.

Stažuotėje mokytojai įgijo tarptautinės pamokos organizavimo ir planavimo patirties, naujų profesinių įgūdžių, sustiprino profesines kompetencijas, užmezgė draugiškus profesinius ryšius su užsienio kolegomis, pasisėmė naujų idėjų ir žinių, pagerino užsienio kalbos įgūdžius, susipažino su Latvijos istorija, architektūra, kulinariniu paveldu. Įgyta gerąja patirtimi mokytojai pasidalins su kolegomis, praves atviras integruotas pamokas, įgytas profesines kompetencijas panaudos organizuojant mokinių veiklą pamokose.

Automobilių mechaniko specialybės mokiniai Ignas Balnionis ir Dominykas Gruzdas atliko 4 savaičių praktiką pagal ECVET. Mokiniai pirmą savaitę mokėsi kartu su Latvijos mokiniais mokykloje pagal modulį „Automobilių variklių techninė priežiūra ir remontas“, kitas tris savaites atliko praktiką autoservise. Automechanikų praktika priklausė ne tik nuo modulio temos, bet ir nuo realiai tuo metu remontuojamų automobilių. Mokiniai atlikdami praktiką pagerino profesines bei bendrąsias kompetencijas.

Atlikę praktiką, mokiniai iš Latvijos kolegų gavo įvertinimus, kurie yra įskaityti ir perkelti į Tamo dienyną.

Pasibaigus praktikai visi dalyviai gavo Europass mobilumo dokumentus, kurie patvirtina apie atliktą praktinę stažuotę. Su Aizkrauklės profesine mokykla pasirašytas Savitarpio supratimo memorandumas.

Jūratė, Asta, Aldevinas