Projekto „Praktika su Erasmus+ kelias į profesinį tobulėjimą Nr. 2018-1-LT01-KA102-046785“ mokinių/absolventų ilgalaikė stažuotė Austrijoje

Mūsų mokykla skatina, kad kiekvienas mokinys patirtų asmeninę profesinę sėkmę. Įgyvendina Erasmus+ projektus, kurie suteikia mokiniams galimybes tobulinti gebėjimus, pasisemti patirties įvairiose užsienio šalyse. Pagrindinis šio projekto tikslas- suteikti mokiniams galimybes įgyti naujų profesinių įgūdžių, kurie gerintų mokinių įsidarbinimo sąlygas, skatintų jų socialinį integralumą.

2018 m. liepos 15 d. 3 apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai- Airidas, Justinas ir Augustinas, 2 automobilių mechaniko- Žilvinas ir Rokas bei suvirintojo specialybės mokiniai- Vilius ir Edvinas išvyko į ilgalaikę ErasmusPro 3 mėnesių stažuotę Austrijoje.

Prieš stažuotės pradžią projekto koordinatorė Silva vyko į išankstinio planavimo vizitą, kurio metu apžiūrėjo ir įvertino praktikos atlikimo vietas, susipažino su įmonių darbo veikla, suderino lūkesčius ir tikslus, susitarė dėl darbo grafiko, įvertino mokinių gyvenimo sąlygas ir kt.

Po ilgos ir varginančios 15 val. kelionės autobusu, projekto dalyviai sustojo už Vienos esančioje nedidelėje kavinukėje, kurioje  pasitiko priimančios organizacijos „BVÖ Bildungsberatung&VermittlungsagenturGmbH“ vadovė  Aldona-Biedermann. Ji iškart prisistatė ir paprašė ją vadinti „Austrijos mama“. Griežtas ir gana įsakomus tonas leido suprasti, kad ne pas savo tikrąją mamą atvykome, tačiau ilgiau pabendravus nuomonė keitėsi,  Aldoną pažinome kaip reiklų sau ir kitiems, jautrų, teisingą ir atsakingą žmogų. Vėliau ši  „Austrijos mama“ rūpinosi mokinių gyvenimo sąlygomis, maitinimu, suorganizavo ekskursijas į Vieną bei Veneciją, rūpinosi, kad būtų įgyvendinti projekto tikslai. Papusryčiavus judėjome toliau, dar 4 valandos ir pasiekėme Klagenfurtą (Karintijos žemės sostinę), kuriame įsikūręs Aldonos biuras. Gražus miestelis, tačiau čia ilgai mokiniai neužsibuvo. Mokinius pasitiko būsimi darbdaviai ir juos apgyvendino arčiau darbo vietų. Taip prasidėjo 3 mėn. praktika Austrijos įmonėse.

Iššūkis priimtas ir įvykdytas. Tai pirmasis ilgalaikės praktikos ErasmusPro projektas. Ilgiausiai iki šiol mokiniai praktiką užsienio įmonėse atliko 3 savaites. Atrinkti mokinius nebuvo sunku. Tačiau, kad jie išbūtų 3 mėnesius reikėjo pasiruošti. Prieš stažuotę organizuotas mokinių pasirengimas, aptarti projekto tikslai, suteikta informacija apie kelionę, vizito programą, apgyvendinimo sąlygas ir praktikų vietas. Mokiniams paruoštos atmintinės su svarbiausia informacija. Kalbinis pasiruošimas taip pat labai svarbus. Mokiniams dėstomas anglų kalbos modulis. Modulio temos parinktos pagal tai, kas reikalinga mokinių stažuotėms. Mokiniai naudojo kalbos žinių įvertinimą „OLS“ elektroninėje sistemoje, visi pageidaujantys galėjo naudotis „OLS“ sistemos kursais. Su mokiniais buvo aptarta atsakomybė, neįvykdžius stažuotėje numatytų veiklų, taip pat kokie praktikos vietoms keliami reikalavimai. Dalyviai  supažindinti su šalies kultūra, lankytinais objektais. Stažuotės metu buvo nuolat palaikomas ryšys su mokiniais ir priimančios organizacijos atstovais. Sukurta facebok uždara grupė, kurioje bendravimas ir dalinimasis įspūdžiais vyko nuolat.

Visi mokiniai sėkmingai atliko praktiką. Praktikos metu stiprino praktinius įgūdžius, įgijo su konkrečiu darbu susijusių įgūdžių, darbinės patirties bei specifinių profesinių žinių, pagerino bendrąsias bei socialines kompetencijas, užsienio (anglų, vokiečių) kalbų kompetencijas, įgijo bendravimo kitatautėje aplinkoje, darbo komandoje patirties, susipažino su šalies kultūra.

Mokiniams išduoti Europass mobilumo dokumentai bei sertifikatai, patvirtinantys praktinę stažuotę.

Pasibaigus ilgalaikei praktikai galima pasidžiaugti, kad viskas vyko sklandžiai. Dalyvių patirtis didžiulė. Dauguma dalyvių teigė, kad jie norėtų dar kartą dalyvauti stažuotėje. Visi dalyviai rekomenduoja kitiems mokiniams dalyvauti atrankoje ir vykti į ilgalaikę praktiką užsienyje.

Apibendrinant galima teigti, kad Erasmus+ projektai yra be galo naudingi jaunuoliui, norinčiam įgyti profesinės, socialinės, kultūrinės patirties.

Projekto koordinatorė Silva