Praktika su Erasmus+ kelias į profesinį tobulėjimą

2018 liepos 16 d. Prasidėjo vienas iš Erasmus + mobilumo projekto Nr. 2018-1-LT01-KA102-046785 „Praktika su Erasmus+ kelias į profesinį tobulėjimą“ etapų. Tai ilgalaikė Erasmus Pro praktika. Šis projekto etapas vyks 3 mėnesius. Erasmus Pro stažuotė vyksta Austrijos įmonėse. Į praktiką išvyko 7 apdailininko (statybininko), suvirintojo ir automobilių mechaniko specialybių 7 mokiniai ir absolventai.

Praktikantus iš didelio būrio norinčių, patvirtino atrankos komisija. Atrenkant kandidatus buvo atsižvelgta į specialybės mokytojų, bei grupės auklėtojų rekomendacijas, dalyvių motyvaciją, užsienio kalbos žinas.

Norint geriau parengti būsimuosius stažuotės dalyvius, prieš stažuotės pradžią įvyko parengiamasis vizitas. Šio vizito metu kartu su priimančios organizacijos atstovais buvo aplankytos būsimos praktikos vietos, susipažinta su darbdavviais, jų pageidavimais ir keliamais reikalavimais būsimiesiems praktikantams.  Mokyklos projektų vadovė, atsakinga už projekto įgyvendinimą, susipažino su siūlomomis stažuotojams gyvenimo ir buities sąlygomis, aptarė praktikantų poreikius ir jų įgyvendinimo galimybes.

Prieš išvykstant į užsienį praktikantams surengtas parengiamasis etapas, kurio metu stažuotės dalyviai buvo supažindinti su praktikos atlikimo taisiklėmis, pravesti saugaus darbo instruktažai, papasakota apie šalies, į kurią vykstama kultūrines ir socialines ypatybes.

Praktikantus Austrijoje rūpinasi projekto partneris, priimančioji organizacija – įmonė VÖ GmbH.

VÖ GmbH (pilnas pavadinimas BVÖ Bildungsberatung & Vermittlungsagentur GmbH) – tai jau aštuonerius sėkmingai organizuojanti veiklą profesinių mokyklų mokiniams, už profesinį rengimą atsakingiems profesijos mokytojams bei įmonių vadovams įmonė.